CAT vyrába stroje od výmyslu sveta. Počnúc gigantickými stavebnými vozidlami až po mobily. Je však jedna vlastnosť, ktorá ich všetky spája. Robustnosť. Mobily značky CAT majú unikátny vzhľad, ktorý si nepomýlite so žiadnym iným. Výnimkou nie je ani CAT S41. Jeho vlastnosti ocenia všetci tí, ktorí sa pri práci neboja trochu zašpiniť.
Obsah článku
Terminátor medzi mobilmi
Nie je to nik iný, ako CAT S41. Tento mobil je taký odolný, že sa pred ním všetky konkurenčné modely prepadávajú od hanby. Je to presne ten typ mobilu, ktorý by ste odporučili Bearovi Gryllsovi. Perfektne totiž zvláda vysoké aj nízke teploty.
Navyše je vďaka hrubej konštrukcii zhola nemožné ho rozbiť. S CAT S41 sa môžete bez váhania pustiť po stopách Indiánov v amazonskom pralese. Vlhkosť mu nijako neublíži. Krátka je naň aj slaná voda, takže ak to situácia vyžaduje, pokojne môžete z helikoptéry zoskočiť do rozbúrených vôd oceána a spraviť si selfie so žralokmi. Môžete sa s ním ponoriť až do hĺbky dvoch metrov po dobu 60 minút.
Nevýhodou je, že gumené krytky treba pred ponorom do vody manuálne zatvoriť, inak svoj CAT S41 utopíte.
V tejto hypotetickej situácii, ako vystrihnutej z akčného trháku, sa uplatňuje aj ďalšia z nevídaných schopností smartfónu CAT S41. Ľahko sa totiž vysporiadava s teplotnými šokmi. Pokojne teda môžete z vyhriatej pláže skočiť do studených morských vĺn. Je pravdepodobné, že to budete znášať horšie ako váš mobil.
Ďalšia z vecí, ktorá je na CAT S41 krátka, je solárna radiácia. Takže nezáleží na tom, či si mobil zabudnete vyložený na sedadle spolujazdca na priamom slnku. Batéria sa nepoškodí.
Keď vás v divočine napadne hladný medveď, odvážne po ňom hoďte svoj CAT S41. Asi mu to neublíži, ale pochopí, že stojí voči odhodlanej osobe, ktorá sa nebojí riskovať a nepozná strach. To ale nevie, že CAT S41 prežije pád až z 1,8 metra! Žiaden risk, len zisk.
Miery CAT S41 a jeho cena
Keby bol CAT S41 modelka, povedali by sme, že má trochu „plnšie“ tvary. Jeho hmotnosť (218 gramov) je jedným z dôvodov, prečo ho nenájdeme vo vreckách bežných ľudí. Rovnako je na tom aj hrúbka, ktorá dosahuje takmer 1,3 centimetra. V porovnaní s elegantnými smartfónmi od Apple je to razantný rozdiel. Na druhú stranu, ten, kto si chce CAT S41 kúpiť, sa s ním zrejme neplánuje predvádzať v kaviarni, ale využiť jeho vlastnosti do maximálnej možnej miery.
Zvýšený rám s povrchovou gumovou úpravou chráni displej pred poškodením a zabezpečuje bezpečný úchop aj pri použití rukavíc. K zvýšenej bezpečnosti displeja prispieva aj ochranné sklo Gorilla Glass 5 a ochranná fólia priamo z výroby. CAT S41 má na dĺžku 15,2 centimetra a na šírku 7,5 centimetra.
Cena za nový telefón sa pohybuje okolo 400 eur.
Hardvérové tlačidlá
Väčšina značiek sa ich zo svojich zariadení snaží vyšachovať, CAT robí presný opak. Ich prítomnosť je na mobile CAT S41 viac než vítaná. Hardvérové tlačidlá domov, späť a multitaskingové menu fungujú aj vo vode, keď máte spotené ruky alebo nasadené rukavice.
…a iné vychytávky
Reproduktor a Micro USB konektor sa nachádzajú štandardne v spodnej časti zariadenia. Reproduktor nie je veľmi silný, takže na telefonáty s hlasným odposluchom môžete v rušnom prostredí rovno zabudnúť.
Na opačnej strane mobilu nájdete pod gumenou krytkou 3,5 milimetrový audio jack. Výrobcovia mysleli na všetko. Vďaka gumenej krytke si môžete vychutnávať vašu obľúbenú hudbu aj v prašnom prostredí. Nemusíte sa báť, že by sa vnútornosti mobilu zaniesli nečistotami.
Tlačidlá ovládania hlasitosti a vypnutia sú na pravom boku mobilu. Z druhej strany sa nachádzajú zabezpečené sloty pre dve Nano SIM karty a pamäťovú kartu Micro SD. V tejto časti mobilu nájdete aj špeciálne programovateľné tlačidlo, ktoré si okamžite zamilujete. Stačí k nemu len v nastaveniach priradiť požadovanú akciu, aby ste ju mali vždy poruke. Obľúbenou voľbou je svietidlo, ale môžete ho použiť aj ako rýchlu voľbu na hovor, SOS telefonát alebo fotoaparát. Ten sa nachádza na zadnej strane smartfónu a je vybavený aj LED bleskom. Kvalita fotografií nie je príliš vysoká, ale na bežné použitie, napríklad odfotenie pracoviska či pracovného manuálu to bohato stačí.
Battery Share je aplikácia nainštalovaná v základnom balíku CAT S41. Prečo ju spomíname? Dokáže totiž niečo nezvyčajné. Môžete pomocou nej dobiť ďalšie zariadenie. Jediné, čo na to potrebujete, je OTG adaptér a kábel, ktoré nájdete v pôvodnom balení. Proces dobíjania sa zastaví v momente, keď batéria S41 dosiahne úroveň, ktorú ste nastavili ako rezervu. Energie má CAT S41 dosť, má totiž zabudovanú 5 000 mAh batériu.
Špecifikácie, ktoré potrebujete poznať
CAT S41 funguje na osemjadrovom procesore Helio P20. Má 3 GB RAMku a k dispozícii štandardných 32 GB úložiska, ktoré je ale možné rozšíriť pomocou Micro SD kariet. Operačný systém, s ktorým sa v CAT S41 stretnete, sa volá Android 7.0 Nougat. Nie je to veľmi šťastné riešenie, ale pokiaľ od svojho mobilu nebudete vyžadovať to, čo od iPhonu, mávnete nad tým rukou.
Kde ho kúpim?
CAT S41 sa už v súčasnosti nepredáva. Vyskúšať však môžete niektorý zo zahraničných obchodov alebo bazárov. Cena za nový telefón sa pohybuje okolo 400 eur. Rozbalené kusy kúpite napríklad v Nay.sk.
Záver
CAT S41 je parťák do každého počasia. Zvláda tropické horúčavy aj polárne mrazy, slanú vodu, silné otrasy, pád aj solárnu radiáciu. Čo viac si môže domáci kutil priať? CAT S41 splní všetky vaše potreby. Vďaka programovateľnému tlačidlu je vám vždy k dispozícii a snaží sa vám uľahčiť všetko, čo sa len dá. Je síce o čosi drahší ako smartfóny značky Xiaomi a Huawei, ale má nepriestrelné aliby. A to doslova. Vyskúšajte absolútnu slobodu a uvidíte, že už nikdy nebudete chcieť nič iné.